Ярослав Шарнопільський: «Передраковий стан шлунку можна діагностувати на зародкових етапах та вилікувати»

Розвиток сучасної медицини вже давно дозволяє діагностувати передракові стани шлунку на ранніх етапах. Зокрема, це політопна прецизійна біопсія по OLGA, яку у Житомирській області не виконує жоден приватний чи інший спеціалізований центр. Завдяки цьому методу діагностики можна виявити злоякісні новоутворення  шлунка на зародковій стадії.

В основі принципу методу по OLGA – взяття зі шлунку політопної прецизійної біопсії з п’яти його відділів для визначення ступеня та стадії атрофії слизової оболонки.

Провідні світові наукові дослідження вже довели, що атрофія слизової оболонки, якщо вона є, в залежності від стадії та вираженості, призводить до розвитку ракових та передракових захворювань шлунку.

«Це те, на що ми можемо вплинути і що ми можемо попередити. Іншими словами, ще до того, як у шлунку почне розвиватися рак або складуться сприятливі обставини для його розвитку, ми вже зможемо їх усунути», - говорить лікар-ендоскопіст  приймально-діагностичного відділення ЦМЛ № 1 м. Житомира Ярослав Шарнопільський.

Методика діагностики передракових та ракових захворювань шлунку по OLGA широко використовується у всьому світі приблизно з 1994 року. Проте у ЦМЛ №1                             м. Житомира взяли його «на озброєння» лише рік тому. В Житомирській області таке обстеження постійно доступно лише у приймально-діагностичному відділенні лікарні. В Україні – лише у деяких приватних клініках.

За рік близько сотні людей вже на собі відчули ефективність цього методу діагностики – зокрема, кільком з них вдалося подовжити чи навіть врятувати життя завдяки вчасно виявленій патології.

«Цей метод дає можливість нашим терапевтам, сімейним лікарям і гастроентерологам вплинути на хворобу, я лише діагностую. А вчасна та інформативна діагностика – це 90% успіху в лікуванні», –  пояснює лікар.

На сьогоднішній день обстеження по OLGA необхідно пройти хворим на виразки шлунку, гастродуоденіт, інші захворювання шлунково-кишкового тракту. Важливо наголосити, що не лише дорослі мають такі хвороби, але й діти також.

«Теоретично, я можу проводити діагностику і дітям, але так як наша лікарня обслуговує тільки доросле населення, проводити обстеження дітей не маємо права. Хоча зараз триває реформа сімейної медицини, то, можливо, надалі до нас направлятимуть і діток», –  підкреслює Ярослав Шарнопільський.

Пройти таке обстеження можна, здійснивши попередній запис у приймально-діагностичному відділенні ЦМЛ №1 м. Житомира або отримавши направлення у свого сімейного лікаря. Будьте здорові!