Відділення новонароджених

Горіна Тетяна Василівна

Завідуюча відділення. Лікар вищої категорії

 

 

 

 

 

 

Телефон відділення – (0412) 55-49-76

Відділення новонароджених структурно об’єднане з віддленням інтенсивної терапії, що виключає неминучі бюрократичні проблеми при переведенні дитини з одного відділення в інше.

Основні принципи роботи відділення-відсутність медикаментозного втручання,адаптація всіх членів родини до новонародженої дитини, консультування з питань грудного вигодовування, догляду, вакцинації; мінімум-торкатися, максимум навчити.

  • у відділенні запроваджено режим спільного перебування матері і дитини, з можливістю відвідування членами сім’ї
  • всі необхідні процедури, щеплення, фототерапія(з метою лікування жовтяниці) проводиться в палатах спільного перебування матері та дитини
  • відділення не використовує засоби, що імітують материнські груди
  • лікарі відділення проводять консультування з питань грудного вигодовування і після виписки з пологового відділення

У відділенні працює 8 лікарів-неонатологів, 6 з них вищої категорії. Відділення готове в разі потреби надати кваліфіковану допомогу новонародженим дітям від 34 тижнів гестації. Основний принцип роботи відділення-максимум спостереження, мінімум втручань.

Персонал відділення доброзичливий, уважний, а найголовніше для такого відділення-професійний. Діти перебувають у палатах, які обладнані необхідною слідкуючою та лікувальною апаратурою.

Поряд з ними завжди знаходиться 2 постові медичні сестри та медсестра для проведення маніпуляцій. У відділенні вільний доступ матерів.

У відділенні запроваджено:

  • фізіологічний розвиваючий догляд недоношених(режим «тиші» - для цього обладнано окрему компресорну кімнату з метою зменшення шумового навантаження, проводиться захист органів зору недоношених від надмірного світла-захисні окуляри, пов’язки, мінімалізація процедур, залучення до догляду за хворими новонародженими  матерів, використання додаткових засобів типу «гніздо» з метою надання фізіологічного положення недоношеній дитині.
  • замісна сурфактантна терапія для лікування недоношених дітей.
  • запроваджено методику визначення фонової захворюваності новонароджених та породіль  на гострі гнійні захворювання, впроваджені принципи інфекційного контрлю. 
  • використовуються методи КТ та УЗД-діагностики з метою своєчасного виявлення аномалій розвитку, внутрішніх крововиливів у новонароджених.
  • методики ШВЛ, що відповідають індивідуальним респіраторним потребам доношених та недоношених дітей, включаючи неінвазивну ШВЛ та СРАР-терапію.


Лікарі відділення: