Відділення інтервенційної кардіології, реперфузійної терапії та інтервенційної радіології 

Сіміков Олег Вікторович

Завідуючий відділення. Лікар хірург серцево-судинний, кардіолог інтервенційний

 

 

 

 

 

 

Телефон відділення – (0412) 55-42-34

Міське кардіологічне відділення для хворих інфарктом міокарда КУЦМЛ №1 м. Житомира засновано в 1984 році, розраховане на 40 ліжок, має в своєму складі блок реанімації та інтенсивної терапії на 6 реанімаційних ліжок. Відділення працює в цілодобовому режимі, сім днів на тиждень.

Відділення надає спеціалізовану допомогу хворим з передінфарктними станами, з гострими порушеннями ритму та провідності.
У відділенні працює 8 лікарів:

  • 4 лікаря має вищу кваліфікаційну категорію;
  • 2 лікаря має першу кваліфікаційну категорію;
  • 3 лікаря – другу кваліфікаційну категорію;

У відділенні впроваджено найсучасніші методи діагностики та лікування хвороб серця, а саме:

СИСТЕМНА  ТРОМБОЛІТИЧНА  ТЕРАПІЯ

Одним із самих найсучасніших методів лікування гострого інфаркту міокарда  є проведення тромболітичної терапії. Ефективність лікування залежить від своєчасного поступлення хворого у відділення. Найкращий результат, коли від початку захворювання минає від 30-40 хвилин   до 4 годин. Багато років тому цей метод був започаткований  як в Україні, так і в місті Житомирі, а саме  в кардіологічному відділенні для хворих інфарктом міокарда КУЦМЛ №1.

При поступленні хворих з гострим порушенням серцевого кровообігу, при наявності показів, оцінивши стан пацієнта, майже миттєво вводиться тромболітичний препарат, який розчиняє тромби в судинах серця, які перешкоджають транспорту кровотоком кисню та поживних речовин до клітин серцевого м’яза,  це призводить до збереження життєздатності міокарда та життя пацієнта. Для цього застосовуються дороговартісні лікарські препарати за рахунок бюджетних коштів ( тобто безкоштовно для хворого ) такі як: металізе, стрептоканаза, актилізе та ін.
За останні три роки проведено 162 системних тромболізиса.

ЧЕРЕЗСТРАВОХІДНА  ЕЛЕКТРОКАРДІОСТИМУЛЯЦІЯ

З 1996 року на базі відділення проводиться черезстравохідна електрокардіостимуляція ( ЧСЕКС ), метою якої є не медикаментозне або комбіноване лікування таких порушень ритму, як пароксизмальна форма тріпотіння передсердь, реципрокних АВ-вузлових тахікардій, в тому числі при синдромах передчасного збудження шлуночків; проведення навантажувальних проб з метою виявлення ІХС, визначення функціонального класу стенокардії, а також оцінки адекватності медикаментозного лікування ішемічної хвороби серця; проведення неінвазивного електрофізіологічного дослідження серця при підозрі на наявність у хворого синдрому слабкості синусового вузла та прихованому синдромі Вольфа-Паркінсона-Уайта для виявлення допоміжних шляхів проведення імпульсу з передсердь на шлуночки. ЧСЕКС проводиться як стаціонарним, так і амбулаторним хворим.

Черги на проведення даної процедури не існує. Проведення ЧСЕКС – цілком безкоштовно.

ХОЛТЕРІВСЬКИЙ  МОНІТОРИНГ  ЕКГ

Холтерівський моніторинг  ЕКГ – це метод безперервної реєстрації роботи серця на ЕКГ на протязі доби в звичних  умовах активності пацієнта.
Метод не являється інвазивним. Проводиться в амбулаторному режимі і дозволяє оцінювати діяльність серця в умовах звичайної активності пацієнта     ( реакція на фізичну, емоційну активність, стан серцевого ритму під час сну, ритм і провідність серця  протягом доби та більш тривалого часу).

Обстеження абсолютно безпечна для пацієнта.

З 1997 року проведено більше 10 тисяч таких обстежень. В 2013 році перейшли на унікальний, абсолютно інформативний 12-канальний холтерівський моніторинг ЕКГ, який при високій кваліфікації лікарів відділення являється значущим діагностичним  обстеженням і дає можливість призначити правильне та адекватне лікування хворому.

Черг для проведення обстеження не існує.
Звертайтеся. Ми Вам завжди допоможемо!


Лікарі відділення:

  • Паславська Надія Володимирівна  -  Лікар кардіолог вищої категорії
  • Мулик Оксана Миколаївна -  Лікар кардіолог вищої категорії
  • Шубін Валерій Дмитрович - Лікар кардіолог вищої категорії
  • Волкова Світлана Вікторівна - Лікар кардіолог терміновий
  • Волницька Світлана Юріївна - Лікар кардіолог вищої категорії
  • Заєць Сергій Володимирович - Лікар кардіолог, кардіолог інтервенційний
  • Розум Максим Вікторович - Лікар хірург серцево-судинний, кардіолог інтервенційний