Інфекційне відділення

Волкова Оксана Василівна

Завідуюча відділення. Лікар вищої категорії

 

 

 

 

 

 

Телефон відділення – (0412) 55-49-23

Інфекційне відділення ЦМЛ №1 м. Житомира  було створено у 1839 році і розміщувалось у бараці на 17 ліжок. Поштовхом до його створення стала епідемія холери при якій, тільки офіційно, було  зареєстровано 23 тисячі хворих, що складало половину населення Житомира. Можна зрозуміти, чому люди завжди з острахом відносились до інфекційних захворювань. Пригадаємо, наприклад, Середні віки, коли через епідемії чуми, холери, віспи загинуло половина населення Європи.

У 1895 році побудовано додатковий барак на 30 ліжок. В роки Першої Світової та Громадянської воєн відділення було переповненим через епідемії, що лютували. У роки Великої Вітчизняної війни відділення не працювало через німецьку окупацію.

Друге народження відділення датується 1944 роком і пов’язане із лікарем – І.Б.Словаком.
У 1950 році вже налічувалося 40 ліжок, але вони лише наполовину задовольняли потреби, оскільки в Житомирі та прилеглих районах поширювались хвороба Боткіна, черевний і висипний тифи,малярія, бруцельоз. 1955 – рік коли почастішала хвороба Боткіна, лютувала дизентерія, тому адміністрація лікарні була змушена відкрити відділення кишкових інфекцій.

На сьогоднішній день інфекційне відділення є структурним підрозділом Центральної міської лікарні №1. Завідує відділенням лікар вищої категорії Волкова Оксана Василівна. Під її керівництвом працює:

  • 5 лікарів, 4 з яких мають вищу категорію;
  • 17 медичних сестер;
  • 17 молодших медичних сестер.

Відділення розраховане на 55 ліжок та складається з трьох частин:

  • гепатитного відділення;
  • для хворих з інфекційними захворюваннями шлунково-кишкового тракту;
  • боксованої частини, для лікування хворих на висококонтагіонзні крапельні та особливо небезпечні інфекції (ОНІ).

Інфекційне відділення надає висококваліфіковану спеціалізовану медичну допомогу хворим на гострі кишкові інфекції, інфекції дихальних шляхів, зовнішніх покривів,інфекційні захворювання, що передаються трансмісивним та парентеральним механізмом передачі, лікуванням ВІЛ-індикаторних захворювань у пацієнтів з ВІЛ-інфекцією та СНІДом. Госпіталізуються у відділення пацієнти, у яких є направлення від суміжних спеціалістів зі стаціонару та поліклінік, а також хворі, що доставлені бригадою швидкої допомоги. Амбулаторний прийом хворих лікарями відділення не ведеться. Таку допомогу можна отримати в поліклініці за місцем проживання в кабінетах інфекційних захворювань.

Інфекційне відділення ЦМЛ №1 м.Житомира  – це відділення-піонер, на базі якого запроваджено лікування специфічною противірусною терапією хворих на хронічні вірусні гепатити за рахунок місцевих бюджетних коштів та державної програми.

Колектив відділення згуртований, дружній, доброзичливий до пцієнтів. Лікарі та середній медичний персонал відділення з метою підвищення фахового рівня та для знайомства з сучасностями медичної науки регулярно відвідують наукові конференції та беруть участь у науково-практичних заходах, лекціях на обласному, державному та міжнародному рівнях.


Лікарі відділення: