Що таке циліндрична метаплазія стравоходу?

Це стан, при якому плоский незроговілий епітелій стравоходу заміщується на циліндричний шлунковий або кишковий у відповідь на дію хімічно агресивного шлункового або дуоденального рефлюктату. У нормі останній відсутній у стравоході. Рефлюкс відбувається внаслідок незмикання кардії або грижі стравоходного отвору діафрагми. Таке ускладнення гастроезофагеальної рефлюксної хвороби, що проявляється метаплазією епітелія стравоходу, ще називається стравохід Барретта. В усьому світі такий стан вважається передраковим.

На базі приймально-діагностичного відділення ЦМЛ №1 м. Житомира ми проводимо оперативні втручання і займаємося лікуванням такої патології. Виконано вже дві операції, після яких гістологія підтвердила нормальний епітелій стравоходу, тобто позитивний результат.

Як проводиться операція?  Чи достатньо одного оперативного втручання?

Процедура не надто приємна, тому проводиться під загальним знеболенням і триває від 20 до 60 хвилин. В залежності від зони та ступеня самого ураження стравоходу оперативне втручання може виконуватися від 2 до 4 разів.

Як і скільки триває період реабілітації після операції?

Після операції пацієнт має дотримуватися спеціальної дієти, обов’язково  спостерігатися у гастроентеролога, приймати медикаментозні препарати.

В Житомирській області є ще спеціалісти, які можуть проводити такі операції?

Наскільки мені відомо – ні, в області цього ніхто не робить.

Ви спостерігаєте потім пацієнта чи ні?

Після того, як я отримую позитивний результат від нашого патоморфолога, не спостерігаю. Він має бути на обліку в гастроентеролога.

У нас є ще багато інших обстежень та методів лікування серед яких всі ургентні (надання невідкладної допомоги) процедури, зупинка кровотеч з кишково-шлункового тракту різних відділів із використанням оптимальних методів, взяття біопсійного матеріалу з виразок шлунку тощо.

Також я роблю колоноскопію. Це дослідження пропоную проводити пацієнтам під загальним знеболенням, особливо у прооперованих, тому що ця процедура неприємна і болюча через виражений злуковий процес в черевній порожнині.

Скільки триває дослідження товстого кишківника?

Процедура в середньому триває 20-30 хвилин в залежності від стану хворого та індивідуальних особливостей. Колоноскопія необхідна для виявлення передракових станів, запальних процесів та онкопатології товстого кишківника. Тому вчасна діагностика та проведення таких процедур - гарна профілактика та попередження передракових станів шлунково-кишкового тракту. А це ваше життя і здоров’я! Бережіть себе!