Розпочинається клінічне дослідження для пацієнтів з хронічним кашлем

Кашель є однією із головних причин звернення пацієнтів до лікаря. Крім того, він є симптомом багатьох різних захворювань, і не тільки органів дихання.

За статистикою, близько 12% дорослого населення страждають на дуже тривалий (хронічний) кашель. Цей діагноз є проблемою для суспільства ще й тому, що встановити його причину і підібрати ефективне лікування - складне завдання для лікарів. Нерідко істинна причина кашлю залишається не встановленою, а пацієнти залишаються без належної допомоги.

Вже розроблені препарати нової ери із кращим лікувальним потенціалом, на які покладають багато надій.  Ефективність і безпечність одного із них планується довести в масштабному міжнародному клінічному дослідженні за участі близько 1300 пацієнтів з усього світу.

ЦМЛ №1 м. Житомира увійшла в число 12 медичних закладів в Україні, які були затверджені МОЗ України для проведення міжнародного клінічного дослідження для пацієнтів, які страждають на хронічний кашель. Протягом 12 місяців пацієнтам будуть проводитися всі необхідні діагностичні дослідження (аналізи крові, рентгенографія або комп’ютерна томографія легень, ЕКГ, спірометрія та інші) і проводитися безкоштовне лікування сучасними препаратами згідно міжнародних стандартів.

Для участі у програмі відбираються пацієнти з тривалим (більше 1-го року) кашлем, без звички тютюнопаління. Звертатися потрібно до «Науково-дослідницького центру» ЦМЛ №1 за попереднім записом. За декілька місяців поточного року десятки пацієнтів, які звернулися за допомогою, вже отримали повний або майже повний регрес кашлю і значне поліпшення якості життя.

Сподіваємося, що завдяки програмі, пацієнти і далі зможуть отримувати довгоочікувану допомогу, а світова медична спільнота — вирішення питання лікування хронічного кашлю.

Чому люди в усьому світі шукають можливість стати учасниками клінічних досліджень:

  1. вони дуже добре обізнані про те, що таке "міжнародні клінічні дослідження" і яку користь для здоров'я можна від них отримати;
  2. знають, що в клінічному дослідженні будь-які інтереси пацієнтів завжди максимально захищені і стоять вище інтересів науки;
  3. знають, що беручи участь в дослідженні, вони отримують допомогу на порядок краще, ніж звичайні пацієнти, навіть в умовах розвиненої медицини;
  4. в економічно розвинених країнах держава популяризує і підтримує участь пацієнтів у клінічних дослідженнях.