Центральна лікарня м. Житомира функціонує більше 220 років. Вона є багатопрофільна, в котрій працює близько 1500 персоналу. На сьогоднішній момент лікарня займається наданням вторинної медичної допомоги, згідно нормативних актів, документів, які зазначені МОЗ та місцевими органами самоврядування. Це також ургентна лікарня, що надає невідкладну допомогу цілодобово, 24 години 7 діб на тиждень. Тут рятують життя постраждалим у ДТП, ставлять на ноги після інсульту, приймають найскладніші пологи.

Як і будь-яка лікарня, перша міська починається з приймально-діагностичного відділення, де є повний спектр можливостей діагностики захворювань та подальшої скерованості пацієнта до певних відділень для надання подальшої спеціалізованої допомоги.

На сьогоднішній день час перебування пацієнта у приймальному відділення скоротився удвічі. Це стало можливим завдяки медикаментозній забезпеченості як приймального відділення, так і травматологічного пункту, який теж працює в цілодобовому режимі в першу чергу для надання невідкладної допомоги. 

У Центральній міській лікарні діють такі унікальні відділення, як пологове, урологічне, інфекційне та офтальмологічне відділення. Таких відділень в Житомирі більше немає. В лікарні працюють багато відомих, заслужених лікарів, які протягом свого життя розвивали свої відділення і на даний момент є взірцем лікаря. В штаті лікарні працюють обласні спеціалісти, які планують і на далі тримати лікарню на вищих позначках, розвивати та покращувати якість надання медичних послуг.

На сьогоднішній день в травматологічному відділенні виконуються всі види оперативної допомоги. Молодий медичний персонал постійно самовдосконалюється, завдяки цьому,  час перебування в стаціонарі зменшився майже в 2 рази. Нові методики дозволяють досягнути швидке відновлення працездатності пацієнта, ранній реабілітації та швидкому виходу на роботу, зменшення ускладнень після травм.

Аналогічна ситуація і в  урологічному відділенні - медична допомога надається на сучасному рівні, що допомагає скоротити час перебування хворого в стаціонарі.

У пологовому відділенні за кошти спонсорської допомоги обладнано комфортні палати для спільного перебування матері і дитини після пологів. Відділення обладнане сучасною діагностичною медичною апаратурою. Що так само підвищує комфорт молодих матусь та новонароджених.  

За останні 1,5 року була закуплена велика кількість діагностичного обладнання (апарат штучної вентиляції легень, монітор слідкування пацієнта, дефібрилятор, УЗД-апарат, персунельренген апарат), яке на сьогоднішній день  розподілене між структурними підрозділами лікарні. Все це допомагає зробити діагностику більш точною, скоротити час перебування пацієнтів у стаціонарі та зменшити час реабілітації.