Новітні технології дозволяють житомирянам вдвічі скоротити термін реабілітації після травм та оперативних втручань.

Травматологічне відділення першої Житомирської міської лікарні одне з найбільших відділень у лікарні – тут працюють 35 співробітників молодшого та середнього медичного персоналу та 11 лікарів. Середній вік персоналу – 30-35 років. Це люди, у яких «горять» очі, які прагнуть самовдосконалення та постійно вчаться чомусь новому.

Сюди звертаються не тільки мешканці Корольовського району м. Житомира, але й з Житомирського та Андрушівського районів. У допомозі не відмовляють нікому. В середньому, за добу, разом із зверненнями до травмпункту, надається медична допомога для 45-50 пацієнтів.

Медичний персонал відділення надає кваліфіковану медичну допомогу, призначає амбулаторне або стаціонарне лікування, проводять оперативні втручання. На сьогодні потужності травматологічного відділення дозволяють виконувати практично всі травматологічні та ортопедичні втручання.

Проте, найчастіші пацієнти відділення – це ті, які необережні у побуті.

«Найчастіше це побутові травми – забої, якісь різані, відкриті рани, переломи. Нерідко причина – банальна неуважність та необережність, дуже часто люди потрапляють в стані алкогольного сп’яніння, інакше б травматизму можна було б і уникнути. Часом у таких пацієнтів важко віддерефінціювати чи людина отримала черепно-мозкову травму чи просто має стан сильного алкогольного сп’яніння. Все це наші пацієнти», - зазначає виконуючий обов’язки завідуючого відділення Дмитро Гаєвський.

Вся невідкладна допомога у травмпункті пацієнтам надається безкоштовно – пацієнтів «не ганяють» в аптеку, за рентген гроші теж не беруть. Програма по ургентній медицині від міської ради продовжує діяти.

«Ми впроваджуємо на практиці сучасні методики лікування травм, так, щоб наші хворі раніше вставали на ноги, в даний час новітні методики дозволяють це робити. Наприклад, раніше пацієнти з переломом шийки стегна (а це переважно люди похилого віку) були приречені на постільний режим або фактично на інвалідність, тому що ці переломи в похилому віці не зростаються. На даний час є така операція як ендопротезування суглобу, після якої вже на третій день після операції ми піднімаємо цих людей, вони починають ходити, повертаються практично до того життя, яке вели до перелому і до оперативного втручання», - зазначає травматолог. 

На жаль, держава не оплачує таку операцію і це робиться за кошт пацієнта. Вартість операції залежить від самого протезу – країни-виробника, індивідуальних особливостей травми. Зазвичай строк експлуатації при правильному використанні складає 15 років. Незважаючи на складність операції, випадків ускладнень на практиці в лікарні не було. У міській лікарні роблять ендопротезування кульшових та колінних суглобів.

«При переломах зараз ми ставимо інтрамедулярні титанові стержні, і вже через місяць пацієнт може навантажувати ногу. Раніше, до введення цих методик, при переломах пацієнти або лежали склепним витягом, десь близько двох місяців, або їм ставили пластину. В будь-якому випадку навантажувати ногу пацієнт міг лише через 4 місяці, доки не зросталося стегно. Із застосуванням новітньої методики, через півтора два місяці пацієнти повертаються до праці і до нормального життя. Час реабілітації зменшується і відповідно зменшуються фінансові витрати на реабілітацію. Світові тенденції у травматології спрямовані на те, щоб прискорити процес одужання пацієнта», - наголошує Дмитро Гаєвський.

У відділенні травматології на рівні найновітніших технологій застосовують більш традиційні та звичні – такі як традиційний синтез пластинами, блокуючі пластини, пластини з кутовою стабільністю.

За допомогою спеціального обладнання – артроскопа – спеціалісти відділення проводять малоінвазивні втручання на суглобах. Приміром, така проблема як меніск раніше потребувала повноцінної операції, після якої пацієнти ходили у гіпсі та на милицях більше місяця, то зараз на третій день людина вже може ходити самостійно.

Малоінвазивні втручання зменшують час перебування пацієнта на лікарняному ліжку, термін реабілітації та ймовірність появи ускладнень. До речі, тільки у центральній міській лікарні Житомира роблять малоінвазивні операції на меніску та плечовому суглобі.

Відділення обладнано ще одним унікальним апаратом – електронно-оптичним перетворювачем (рентген слідкуюча апаратура в режим реального часу), який є тільки в ЦМЛ №1, у госпіталі та Новоград-Волинській лікарні. Він дозволяє не розрізати ногу, щоб скласти перелом.