Низький гемоглобін?
Чи знаєте ви, що це може бути внаслідок хвороби нирок?

Якщо Ви хоча б одного разу в житті здавали загальний аналіз крові, то знаєте про такий важливий показник, як гемоглобін. Гемоглобін потрібен нашому організму для транспортування кисню до всіх клітин організму. Зниження рівня гемоглобіну крові називається анемією і є досить розповсюдженим захворюванням у будь-якому віці. Анемія призводить до «кисневого голодування клітин» і супроводжується такими симптомами, як загальна слабкість, підвищена втомлюваність, схильність до різних захворювань.

Існує багато причин, які призводять до анемії: хвороби крові та кровотворних органів, незбалансоване харчування, онкологічні захворювання, хронічна хвороба нирок тощо.

Хронічне хвороба нирок (іноді її також називають нирковою недостатністю) займає не останнє місце в причинах анемії, тому що одна з функцій нирок — вироблення спеціального гормону еритропоетину, необхідного для кровотворення.

Ниркова недостатність часто розвивається у пацієнтів із тривалим перебігом цукрового діабету, гіпертонічної хвороби, сечокам’яної хвороби та інших захворювань. Тому нерідко у таких пацієнтів спостерігається розвиток анемії внаслідок ураження нирок. І єдиний спосіб для них підвищити рівень гемоглобіну – це компенсувати нестачу еритропоетину ззовні. Еритропоетин та його аналоги давно є стандартом лікування анемії внаслідок хронічної хвороби нирок. Але, нажаль, ці препарати є малодоступними для більшості пацієнтів в Україні через їх високу вартість.

З 2017 року в нашій країні, і місті Житомирі зокрема, триває міжнародна клінічна програма лікування анемії, пов’язаної із нирковою недостатністю, за участю близько 1500 пацієнтів з усього світу. У наших пацієнтів з’явився шанс отримувати таке лікування протягом 4 років безкоштовно, взявши участь в цій програмі.

Консультацію лікарів та більш детальну інформацію з цього приводу можна отримати в «Науково-дослідницькому центрі» КП "Лікарня №1" за телефонами: +38 (068) 091-17-33  та +38 (073) 021-21-28.