Що таке "Науково-дослідницький центр"?

 

«Науково-дослідницький центр» – це спеціалізований підрозділ ЦМЛ №1 м. Житомира, створений для надання консультативної та лікувальної допомоги пацієнтам, які приймають або мають бажання приймати участь в міжнародних клінічних дослідженнях. На базі центру також проводиться освітня робота для лікарів різного профілю.

В 2014 році  в Центральній міській лікарні №1 м. Житомира за ініціативою головного лікаря Вусика Анатолія Івановича було створено "Відділ клінічних досліджень" для розвитку потенціалу і розширення можливостей лікарні через долучення до діяльності в сфері міжнародних клінічних досліджень.

З 2015 року Міністерство охорони здоров'я України затвердило «Відділ клінічних досліджень» ЦМЛ №1 м. Житомира місцем для проведення більше 15 міжнародних клінічних досліджень за різними напрямками медицини, в яких прийняло участь близько 150 пацієнтів міста Житомира та Житомирської області.

У 2016 році з метою розширення діяльності на базі "Відділу клінічних досліджень" за підтримки міського відділу охорони здоров'я Житомирської міської адміністрації було створено спеціалізоване відділення "Науково-дослідницький центр". Офіційне відкриття центру відбулося 02 червня 2016 року. На сьогоднішній день в центрі працюють кваліфіковані лікарі: терапевти, пульмонологи, ревматологи, неврологи, ендокринолог, рентгенолог. Керівником відділу є доцент Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, к.мед.н. Вишнивецький Іван Іванович.

Мета створення. 

Багато лікарень нашої країни вже є базою для проведення клінічних досліджень протягом десятків років. Та ще більше лікарень, нажаль, так і не змогли розвинути цей напрямок роботи. Відомо, що чим більше клінічних досліджень проводиться в окремій лікарні, тим сучаснішою є медична допомога – лікарня надає кваліфіковану допомогу за світовими стандартами. Якщо фармацевтична компанія (спонсор) розробила новий лікарський засіб і намагається вивести його на ринок, вона зобов'язана довести, що цей препарат є більш ефективним та безпечним, ніж існуючий стандарт лікування. Єдиний можливий спосіб це зробити – провести науково обґрунтоване клінічне дослідження. Без цього неможливо в подальшому офіційно зареєструвати препарат в жодній країні. Тому саме компанія-спонсор бере на себе всі витрати на організацію клінічного дослідження у всьому світі. При цьому вона виконує роль своєрідного "інвестора", тому що забезпечує пацієнта безкоштовним обстеженням та лікуванням за світовими стандартами, оплачує роботу фахівців, допомагає лікарні покращити свою матеріально-технічну базу, сплачує податки.

Таким чином, долучення лікарні до участі у міжнародних клінічних дослідженнях може надати багато можливостей для розвитку медичних закладів. Адже, у виграші всі: держава, лікарня, пацієнт. Нарешті, кількість міжнародних клінічних досліджень прямо корелює зі ступенем економічного розвитку держави. Зокрема, в Швейцарії їх 62 на 100 тис. населення, США – 31 на 100 тис. населення, Франції – 27 на 100 тис населення. Натомість в Україні – лише 3 на 100 тис. населення.

 

Графік роботи

Лікувально-консультативного відділення "Науково-дослідницький центр"
  • Пн - Пт
    9.00 - 17.00
  • Субота
    вихідний
  • Неділя
    вихідний

Додаткову інформацію можна отримати, звернувшись за консультацією до спеціалістів центру.


Контактні телефони:


Life +38 (073) 021-21-28

Київстар +38 (068) 091-17-33