Хворієте на діабет або гіпертонію? Чому варто перевірити функцію нирок.

Тривалий діабет або гіпертонічна хвороба дуже часто приводять до тяжкого ускладнення - ниркової недостатності, коли нирки не здатні виконувати свою очисну функцію. Проте дев'ять із десяти пацієнтів роками навіть не здогадуються, що їхні нирки страждають. Тому вони часто дізнаються про ниркову недостатність вже на кінцевій стадії, коли нирки майже "відмовили".

Як відомо, головною функцією нирок є виведення із організму шкідливих речовин. При нирковій недостатності функція нирок страждає, а ці речовини накопичуються в крові і отруюють організм. Дізнатися про її наявність досить просто: достатньо зробити аналіз крові на креатинін та розрахувати швидкість клубочкової фільтрації. Зниження цього показника менше 60 є свідченням ниркової недостатності.

Цукровий діабет та гіпертонія - дуже розповсюджені захворювання, при яких нирки є "органом-мішенню", тобто ушкоджуються в першу чергу, разом із серцем та головним мозком. Тому, якщо ви страждаєте на ці захворювання, варто замислитися: "Чи збережена в мене функція нирок?"  Адже якщо ниркову недостатність виявити вчасно і розпочати лікування, нирки ще можна врятувати від трагедії.

Як можна запідозрити, що саме вам потрібно терміново перевірити свої нирки? Якщо ви вже давно приймаєте багато ліків від діабету або гіпертонії, але цукор крові та тиск не стали нормальними, і ви відчуваєте прогресуючу слабкість, підвищену втомлюваність, зниження працездатності - це може бути ознакою накопичення в крові токсинів і кислот, що призводить до підвищення кислотності крові (ацидозу). Ацидоз призводить до ураження м’язів, кісток, мозку, серця та судин, і самих нирок, і тому супроводжується підвищеною смертністю пацієнтів з нирковою недостатністю. В той же час лікарі не завжди можуть знайти цю причину, тому що в звичайній практиці показники кислотності крові не вивчаються.

Центральна міська лікарня №1 м. Житомира отримала дозвіл від Міністерства охорони України на проведення міжнародної програми для лікування пацієнтів з нирковою недостатністю і ацидозом. Ви можете пройти безкоштовну діагностику і визначити, чи є у вас ниркова недостатність та ацидоз. А, за необхідності, можна буде взяти участь в міжнародній програмі та протягом декількох років отримувати безкоштовне інноваційне лікування і перебувати під наглядом кваліфікованих спеціалістів Лікувально-консультативного відділеня "Науково-дослідницький центр", яким проведення цієї програми довірили міжнародні фахівці.

Записатись на прийом можна за телефонами  +38 (068) 091-17-33  та +38 (073) 021-21-28.