Бактеріологічна лабораторія

Яковчук Світлана Петрівна

Завідуюча відділення. Лікар вищої категорії

 

 

 

 

 

 

Телефон відділення – (0412) 43-00-85

Відомості про бактеріологічну лабораторію для сайту КУ ЦМЛ №1. Бактеріологічна лабораторія є структурним підрозділом КУ ЦМЛ №1 м. Житомира, яка організована згідно наказу КУ ЦМЛ №1 від 23.10.2000р. № 87 – а з метою покращення медичної допомоги хворим та посилення заходів по запобіганню внутрішньо – лікарняних інфекцій , дотримання санітарно – гігієнічного режиму лікувальних підрозділах. Уповноваженим органом з атестації МОЗ України баклабораторія атестована на право проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду.

Баклабораторія обладнана необхідним набором приміщень, устаткуванням , засобами вимірювальної техніки та допоміжним обладнанням, поживними середовищами та хімреактивами , дозволеними для застосування України.

У штаті баклабораторії – 6 лікарів, 12 – лаборантів, 5 – молодших медичних сестер. 43,7 % персоналу мають вищу кваліфікаційну категорію, 25 % - першу. Кожні 5 років спеціалісти підвищують свою кваліфікацію в закладах післядипломної освіти . Підготовлені лікарі та лаборанти в змозі виконати на високому професійному рівні бактеріологічні аналізи .

Робота баклабораторії здійснюється по таким напрямкам:

1. Виявлення збудників гнійно – запальних захворювань бактеріальної природи та грибів роду Candida , визначення їх чутливості до антибіотиків та хіміотерапевтичних препаратів .

2. Діагностика інфекційних хвороб ( гострі кишкові інфекції, гастроентероколіти, сальмонельози, дизентерія, кашлюк, дифтерія, менінгококова інфекція.

3. Діагностика дисбактеріозу.

4. Виявлення носійства золотистого стафілококу.

5. Проведення мікробіологічного моніторингу в лікувальних відділеннях лікарні, виявлення антибіотикорезистентних штамів мікробів з метою профілактики внутрішньо – лікарняних інфекцій.

6. Проведення профілактичних досліджень при медичних оглядах декретованих груп населення на носійство кишкових інфекцій, виявлення патогенного стафілококу із зіву та носу, виявлення черевного тифу в реакції Vi – гемаглютинації. 

Біологічний матеріал людини , з яким працює баклабораторія :

  • фекалії - виділення ран
  • жовч - виділення очей
  • кров - виділення вух
  • сеча - виділення статевих органів
  • спинномозкова рідина
  • слиз з зіву та носу

Відбір і доставка біологічного матеріалу проводиться в стерильних контейнерах , які можна придбати в аптечній мережі. Консультації по правилам відбору можна отримати по телефону 43-00-85. Графік роботи баклабораторії щоденно з 8 00 до 15 00 , крім вихідних та святкових без перерви на обід .