Клініко-діагностичне відділення

Моріна Любов Василівна

Завідуюча відділення. Лікар вищої категорії

 

 

 

 

 

 

 

Телефон відділення – (0412) 55-42-31

Історія медичної лабораторії першої лікарні міста Житомира бере свій початок з 1909 року. В той час вона була організована  при інфекційному відділенні. Наразі, клініко-діагностична лабораторія стаціонару ЦМЛ №1 є структурним підрозділом багатопрофільного лікувального закладу та обслуговує пацієнтів стаціонару.

У лабораторії  працюють висококваліфіковані фахівці, які володіють експертними знаннями, досвідом проведення досліджень та інтерпретації результатів.  Очолює КДЛ стаціонару завідувач Моріна Любов Василівна - лікар з клінічної лабораторної діагностики вищої  категорії.

Старший лаборант КДЛ стаціонару - Куницька Людмила Михайлівна, лаборант з вищою категорією. В КДЛ працюють  лікар-лаборант Петренко Ірина Василівна, біолог Плахотнік Оксана Григорівна, а також 15 медичних лаборантів з відповідною кваліфікаційною  категорією.

КДЛ стаціонару оснащена сучасними автоматичними та напівавтоматичними аналізаторами:

  • гематологічний автоматичний аналізатор «ВС-30s»
  • біохімічний автоматичний аналізатор ACCENT-200
  • напівавтоматичні біохімічні аналізатори «BA-88A», та «CHEM-7»
  • аналізатор електролітів «GE-300»

Це дозволяє застосовувати найсучасніші методи лабораторної діагностики та забезпечувати якість виконаних досліджень.

Стаціонар КП "Лікарні №1"  працює в ургентному режимі , забезпечуючи 60%  хворих з потребами невідкладної допомоги. Тому ряд автоматизованого лабораторного обладнання, на яких чергові лаборанти працюють цілодобово, було придбано  в рамках реалізації проекту «Невідкладна медична допомога». А це значно пришвидшило діагностичний процес і відповідно покращило стан лікування хворих. Крім того стало можливим проведення лабораторних обстежень незабезпеченим верствам населення Житомира.

Загалом все це являється підтвердженням того, що нові технології і методології клініко-лабораторного аналізу являються виправданим критерієм сучасного автоматизованого підходу до  лабораторної діагностики.

В 2015 році комісією Міністерства охорони здоров’я КДЛ стаціонару атестована на право проведення вимірювань в сфері поширення метрологічного нагляду.  3 метою забезпечення надання  якісної  медичної допомоги хворим в  відділеннях стаціонару ЦМЛ №1 на етапі їх лабораторного обстеження та відповідно до затвердженої Галузі атестації, клінічна лабораторія виконує наступні дослідження:

Перелік досліджень що виконує лабораторія