Вакцинація - найкращий захист від кору.

З початку року на кір в Україні захворіло понад 5 000 людей, а четверо вже померли (серед них — 8-місячне немовля).

За оперативними даними  в області з початку року (станом на 15.01.2019 р.) на кір захворіло 204 людини, в тому числі 126 дітей та 78 дорослих. В м. Житомирі зареєстровано 67 випадків. Викликає занепокоєння стрімке, щотижневе зростання,  розповсюдження випадків по території області та реєстрація спалахів інфекції в організованих колективах.

Зафіксовано з початку року вже 4 спалахи інфекції. Спалахи кору реєструються як серед організованих колективів  дитячого населення так і серед дорослих, працівників підприємства, серед захворілих 81% не мають щеплень.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто при чханні, кашлі або розмові хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях — до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. 9 з 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Інкубаційний період захворювання триває 9-11 днів з моменту інфікування. Основними симптомами захворюваннями є підвищення  температури тіла, висип на тілі що характеризується етапністю, в 1-й день висипка на обличчі, шиї; на 2-й день – спина, грудна клітка, живіт та верхі кінцівки, на 3-й день висипка появляється на нижніх кінцівках. На слизових оболонках м’якого та твердого піднебіння з’являються так звані плями Бельського-Фідлатова-Коплика.

Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до тяжких ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку — енцефаліту, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Якщо ви або ваша дитина контактували з хворим на кір, убезпечити чи значно знизити ризик захворювання може вакцинація. Зверніться до свого лікаря — педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, щоб з’ясувати, чи маєте ви достатній захист від кору і чи вам треба зробити щеплення якнайшвидше.