Відділення урології

Храпчук Юрій Вікторович

Завідуючий відділення. Лікар вищої категорії

 

 

 

 

 

 

Телефон відділення – (0412) 55-49-18

Відділення урології є структурним підрозділом Житомирської міської клінічної лікарні №1. Відділення розраховане на 35 ліжок.

Тут цілодобово надається невідкладна, висококваліфікована, спеціалізована медична допомога хворим м. Житомира та усім пацієнтам, які звернулись за допомогою.

Урологічне відділення почало працювати з 1963 року. У відділенні працювали такі відомі урологи як В.М.Животаєв, В.І.Ходикін, В.А.Немець. З 1984 року відділення очолює заслужений лікар України О.Л. Шарпило.

На даний час у відділенні працюють 6 лікарів, які  надають весь спектр урологічної допомоги. 
У відділенні накопичено величезний досвід лікування невідкладних станів в урології. 
Виконуються відкриті операції на органах сечостатевої системи.

Нефректомія, нефро-, пієло- та уретеролітотомія, резекція кіст нирок, видалення коралоподібних каменів нирки, стентування нирок, пластичні операції на сечових шляхах (пластика мисково-сечовідного сегменту, пластика сечоводу,  уретероцистонеостомія), на внутрішніх (одномоментна простатектомія, ІІ-й етап простатектомії) та зовнішніх статевих органах (обрізання крайньої плоті, пластика вуздечки статевого прутня, операції при водянці яєчок (Бергмана, Вінкельмана), резекція кіст придатка яєчка та сім'яного канатика та інші.

У відділенні постійно розробляють і впроваджують у практику різноманітні оперативні втручання та методи дослідження. Впроваджено різні ендоскопічні контактні методи лікування, лапароскопічні методи лікування та малоінвазивні оперативні втручання. Надається лікувальна, консультативна і організаційно-методична допомога хворим з розладами статевої функції. Впроваджено нові методи лікування. З 1995 року впроваджено малоінвазивну трансуретральну резекцію аденоми простати, яка стала методом вибору в лікуванні цієї патології. Трансуретральна резекція широко застосовується в лікуванні поверхневих пухлин сечового міхура, а також рака простати при неефективності антиандрогенної терапії при гострій затримці сечі.

З 2008 року На базі урологічного відділення виконується екстракорпоральна ударно-хвильова дистанційна літотрипсія. Одна з найбільш популярних методик дроблення  каменів нирки, сечоводу, коли через апарат що  знаходиться зовні пацієнта прицільно направляються на камінь ударні хвилі.

З 2014 року виконується контактна лазерна літотріпсія каменів нирок,сечоводів,сечового міхїура. Сьогодні сама передова і сучасна методика усунення каменів різного розміру і розташування в сечовий системі є лазерна літотрипсія нирок. У цьому способі відмінно поєднуються лікування лазером та ендоскопія. Принцип проведення даної процедури полягає в підведенні до конкременту крізь сечовід ендоскопа, що вводиться через уретру. Лазерне випромінювання завдяки своїй високій енергіїї роздроблює камені до надзвичайно дрібних фрагментів. У відділенні функціонує потужний 30 кВт гольмієвий лазер, виробництва Німеччини.

З 2009 року використовується пневматичний літотріптор  Швейцарського виробництва Swiss LithoClast 2. Завдяки якому виконано більше 1000 контактних літотріпсій.  Протягом останніх років спостерігається тенденція до широкого застосування мало- інвазійних технік оперативного лікування, що дозволяє досягнути бажаних результатів з меншою травматизацією хворих, скорочення термінів перебування хворих в стаціонарі, кращих віддалених результатів. Виконуються  і освоєнні лапароскопічні  операції - сучасний високотехнологічний метод малоінвазивного оперативного лікування урологічної патології.

Під час проведення лапароскопічної операції на тілі пацієнта робиться кілька невеликих розрізів (від 5 до 10 мм), через які в черевну порожнину вводяться спеціальні трубки-троакари. За допомогою їх до зони операції підводиться хірургічний інструментарій, починаючи від відеооптичної системи і закінчуючи ножицями, голкотримачами і так далі. Зображення органу, на якому працює хірург, за допомогою відеокамери подається на монітор, що дозволяє здійснити оперативне втручання з ювелірною точністю. У відділенні використовується широкий спектр діагностичних методів зокрема: функціонує два УЗД апарати, З 2014 року проваджено мультифокальну біопсію простати під ТРУЗД контролем. З успіхом виконуються пункційні втручання під УЗД контролем ( пункція кіст, дренування порожнистої системи нирок).

На базі хірургічного відділення №1 впроваджено виконання лапароскопічних урологічних операцій.

Лапароскопічні технології дозволяють ліквідувати недоліки відкритої хірургії – косметичність ран (відсутність операційних рубців), швидке відновлення організму, зменшення тривалості перебування у лікувальному закладі, зменшення больових відчуттів, крововтрати, відсутністю тривалої втрати непрацездатності, швидкою соціальної  реабілітацією пацієнта.

У відділенні проводяться наступні малоінвазивні операції:

Варикоцеле. Лапароскопічна операція при усіх видах варикоцеле(варикоцельектомія) як з однієї, так і з обох сторін одномоментно. Рецидиви варикоцелє після операцій.  Лапароскопічна резекція внутрішньої сім’яної вени – сучасний, безпечний та ефективний метод лікування у чоловіків різного віку. Варикоцеле можливо усунути тільки хірургічним шляхом. Консервативних методів лікування варикозного розширення вен сім'яного канатика не існує. Тривалість перебування у лікарні 1 доба;

Кіста нирки. Лапароскопічна методика лікування кіст нирки має великі переваги, як перед пункційним методом, так і перед відкритими операціями. Лапароскопічна резекція кісти поєднує в собі малу травматичність, видалення стінок та взяття їх на дослідження. Операція є ефективним радикальним хірургічним лікуванням з малою кількістю ускладнень та добрими віддаленими результатами. Тривалість перебування у лікарні 2-3 доби;

Сечо-кам’яна хвороба нирок. Лапароскопічне лікування сечо-кам’яної хвороби. Коли консервативне лікування не є ефективним в лікуванні сечо-кам’яної хвороби, перевага надається хірургічній тактиці. Лапароскопічна операція(ретроперитонеальна) літотомія гармонійно поєднує в собі всі переваги «відкритої» уретеролітотомії та малоінвазивності й сприяє досягненню мети. Тривалість перебування у лікарні 3-5 діб;

Нефроптоз (опущення нирок). Лапароскопічна нефропексія нирок при нефроптозі. Лапароскопічна методика операції вкрай важлива для жінок з надмірною рухливістю нирки і ротацією нирки - нефроптозом, яка призводить до виникнення постійних болів в поперековій області, появі крові в сечі, підвищення артеріального тиску, атакам запалення нирки. При лікуванні опущення нирки необхідно фіксувати нирку в правильному положенні. Операцією вибору при симптоматичному нефроптозі є нефропексія сучасними гіпоалергенними імплантатами за новітніми технологіями лапароскопічним доступом. Тривалість перебування у лікарні 3-4 доби;


Лікарі відділення:

  • Шарпило Олександр Леонідович  -  Лікар уролог вищої категорії
  • Хоменко Олександр Васильович  -  Лікар уролог вищої категорії
  • Коваль Таміла Валентинівна  -  Лікар нефролог вищої категорії
  • Келдиш Роман Антонович  -  Лікар уролог першої категорії
  • Храпчук Андрій Юрійович  -  Лікар уролог 
  • Яременко Вадим Олександрович  - Лікар уролог
  • Зелінський Руслан Жоржович - Лікар уролог